AKİT yazarı Ahmet Gülümseyen Arda Güler polemiğini sürdürüyor


2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Gürcistan maçındaki performansı, Portekiz’de yeterli süre alamaması ve Türk halkının duruma tepki göstermesiyle Çek Cumhuriyeti maçında ilk 11’de yer alan Arda Güler, konuşulmaya devam ediyor.

Yeni Akit yazarı Ahmet Gülümseyen, bugünkü “Arda Güler’in ‘tevhid’ hareketinden niçin rahatsızlar! (2)” başlıklı köşesinde Arda Güler gibi futbolculara sahip çıkılması gerektiğine işaret etti. İlk yazısında tevhit hareketini yapmasıyla gol sevincini belli eden Güler için Ahmet Gülümseyen, “abdestsizleri” huzursuz ettiğini söylemişti.

Ahmet Gülümseyen’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Arda Güler, attığı gol sonrası sevincini ‘tevhid’ işaretiyle kamuoyuyla paylaşması, İslam ile şereflenmeyenleri hazımsızlığına neden oldu. Yaptığı davranışlarla Arda’yı, milli ve dini inanışının sahadaki temsilcisi olarak gören ülke insanımız, Portekiz maçında fazla şans verilmeyen Arda’ya sosyal medya hesaplarından sahip çıkınca, son oynanan Çekya maçında ilk 11’de yer aldığını gördük.

Milli takımı rahatlatan golü atan Cenk’in maçtan önce basına yansıyan ‘Forma şansı bekliyorum’ açıklaması ve bir gün sonra kadroda yer alması, bu yer alışın golle neticelenmesi, normal karşılanmaması gereken, derslik bir durum. Bu demek oluyor ki, kendi içimizdeki ‘değerleri’ yetiştirilmesi önem taşıdığı gibi, o değerlere sahip çıkmak gibi bir görev ve sorumluluğumuz var…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir