WhatsApp Android Beta, Etkinlik Oluşturma Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp en son Android Beta sürümünde topluluk grup sohbetlerinde etkinlik oluşturma özelliğini test etmeye başladı. WABetaInfo, özelliğin Android 2.24.9.20 beta sürümünde sınırlı sayıda test kullanıcısına sunulduğunu belirtiyor.

Özellik ile panele bir Etkinlik seçeneği ekleniyor. WhatsApp topluluk grup sohbetinin parçası olan uygun test kullanıcıları, bunu çevrimiçi toplantılar gibi durumlar için etkinlikler oluşturmak için kullanabiliyor.

Uygulamada yeni bir etkinlik oluştururken tarih, saat, konum gibi detayların yanı sıra bir WhatsApp görüşmesine bağlantı eklemek mümkün. Etkinlik davetiyesine video görüşmesi ya da sesli arama için bağlantı ekleme olanağına da sahip olunacak.

Topluluk grubu sohbetindeki üyeler, etkinlik davetini kabul edebilecek ve etkinliği oluşturanın yaptığı değişiklikler hakkında bildirim alacak.

WhatsApp Topluluklar özelliği birden fazla konuya dayalı veya ilgili grubu bir araya getirmenize olanak tanıyor. Toplamda 2.000’e kadar üyeye sahip 100’e kadar gruptan oluşan bir topluluk oluşturulması mümkün. WhatsApp, her topluluk için otomatik olarak yöneticilerin tüm topluluk üyelerine mesaj göndermek için kullanabileceği bir Duyuru grubu da oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir